Pláž Agathi

Trochu ukrytá pláž Agathi Beach se nachází na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, mezi obcemi Charaki a Stegna, u zátoky Malona Bay. Dojedete k ní, pokud se vydáte po silnici z hlavního města Rhodos směrem do Lindosu.

ostrov-rhodos-plaz-agathi

Přibližně 5 kilometrů za vesničkou Archangelos se odbočuje z hlavní pobřežní silnice vlevo do Charaki (směrem vpravo se jede do obce Malona). Asi půl kilometru před Charaki opět silnice odbočuje vlevo, cedule odkazují k pevnosti Feraklos.

Po této zčásti štěrkové cestě se dostanete již přímo k pláži Agathi Beach. Po cestě minete již zmíněnou pevnost po pravé straně. Celková vzdálenost jsou necelé 2 km.

Pláž Agathi získala svůj název podle stejnojmenného kostelíka, který byl v jeskyni postaven ve 14. století. Jeho interiér zdobí poměrně zachovalé fresky.

Pláž je umístěná v zátoce, která je chráněná skalami. Je sice malá, ale opravdu moc pěkná. Většina pláží na ostrově Rhodos je oblázková nebo písčito – oblázková, ale tady najdete ten nejjemnější písek ve zlaté barvě.

Do moře se svažuje jen pozvolna a je tak ideální i pro rodiny s malými dětmi, které mohou ve vodě dovádět i dál od břehu. Samozřejmě si na pláži Agathi můžete za poplatek zapůjčit lehátka a slunečníky. Pláž má ale tak jemný písek, že klidně můžete ležet jen tak na dece nebo na osušce.

Na pláži Agathi jsou postavené dvě malé letní taverny, kde si můžete objednat různá jídla a nápoje. Ceny jsou celkem přijatelné a jídlo je opravdu chutné.

Ještě v současné době je Agathi Beach jakýmsi tajným tipem pro návštěvníky ostrova Rhodos. Ani v létě tato nádherná pláž nebývá přeplněná návštěvníky, jako bývají ostatní letoviska hlava na hlavě.

O víkendech a o svém volnu na pláž Agathi rádi zajdou i místní obyvatelé. Dalšími zajímavými plážemi na ostrově Rhodos jsou Tsambika, zátoka Anthony Quinna a Glystra.

Tagy:, , , , , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: