Archipolis

Malou a klidnou vesničku Archipolis najdete dál od pobřeží ostrova Rhodos, v oblasti Afandou. Je obklopena nádhernou zelení, olivovými lesy a další pro Rhodos typickou vegetací.

ostrov-rhodos-krajina

Místní lidé v Archipolis jsou velmi přátelští a pohostinní, rádi vás uvítají a pohostí v některé z místních taveren. Ty nabízejí rhodské speciality, kterými se určitě rádi posilníte před další cestou za poznáváním ostrova Rhodos.

Téměř veškerý veřejný život v Archipolis se v odehrává především na místním náměstí s kostelem a v jeho nejbližším okolí. V kafeniích ale pořád narazíte pouze na muže, kteří při kávě a hře tavli probírají důležitě politiku.

Přestože je vesnička Archipolis poměrně blízko známého letoviska Kolymbia, ještě pořád není úplně dotčená turistickým ruchem a dovolená na ostrově Rhodos v Archipolis se v nabídce cestovních kanceláří vyskytuje poměrně zřídka. I tak je ale možné se tady ubytovat v soukromí.

Za prohlídku v Archipolis určitě stojí nedaleký kostel Agios Nektarios, vzdálený asi 2 km od centra, dostanete se k němu příjemnou procházkou. Je zasvěcen sv. Nektariovi a jeho vnitřek je plný nádherných fresek, které byly kostelíku darovány různými rodinami z ostrova.

Mohutný starý platan, který roste před budovou kostela, určitě také stojí za vyfocení. Před nedávnem byla také nedaleko kostela vybudována naučná stezka, na které se dozvíte mnoho zajímavých informací o rostlinách a bylinách kvetoucích na ostrově Rhodos.

Pokud máte rádi pikniky, v okolí Archipolis je pro ně opravdu ideální místo. Nebo si můžete vychutnat místní pokrmy v taverně hned vedle kostela.

Pro milovníky pěší turistiky je ale kostelík v Archipolis také zajímavý, protože u něj začíná asi 4 kilometry dlouhá turistická stezka, na které je třeba překonat 200 metrů převýšení.

Po jejím absolvování vám bude odměnou nádherný panoramatický výhled na Archipolis a mimořádně zajímavé skalní formace. Milovníci orchidejí by si sem měli udělat výlet v jarních měsících, protože v té době tady kvete obrovské množství orchidejí, a také oregána a šalvěje.

Pro odpočinek doporučujeme návštěvu jedné z krásných plážích a zátok v okolí Archipolis, například Kolymbia Beach anebo Tsambika Beach.

Tagy:, , , , , , , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: