Pláže u Faliraki

Kolem letoviska Faliraki na řeckém ostrově Rhodos se táhne pláž o délce několika km. Díky své délce je rozdělena do několika úseků, které jsou poměrně rozdílné.

ostrov-rhodos-plaz-faliraki

Najdete zde jak velmi rušné části pláže, kde je v letních měsících hlavní sezóny spousta návštěvníků, tak i klidnější zátoky, kde je lidí zase naopak celkem málo.

Nejnavštěvovanějším úsekem pláže Faliraki je asi ten v centrální části letoviska Faliraki, kam vás také zavede téměř každý turistický průvodce o ostrově Rhodos.

Ve Faliraki najdete v létě nejen nejvíce turistů, a to ze všech možných zemí, ale také ten největší výběr aktivit na moři i na souši. V nabídce je například jízda na vodních lyžích nebo na banánu, windsurfing nebo plážový volejbal. K populárním místům patří i zdejší vodní park.

V létě je ve Faliraki opravdu hlava na hlavě, slunečníky a lehátka jsou postavené tak blízko vedle sebe, že nemáte vůbec žádné soukromí. Pokud máte o dovolené rádi klidnější slunění, vydejte se sem spíše na přelomu května a června, nebo pak až v září.

Pláž tvoří z větší části jemný písek, jen místy se vyskytují oblázky. Díky písku a také tomu, že pobřeží se do moře v okolí Faliraki na několika místech svažuje jen pozvolna, je pláž ideální pro rodiny s dětmi. Ale pozor, na některých místech tomu tak není.

Pokud dostanete hlad nebo žízeň, k dispozici je na pláži u Faliraki mnoho plážových barů a stánků s občerstvením, kousek od pobřeží láká k návštěvě také mnoho taveren s místními i mezinárodními specialitami.

Několik kilometrů před centrální částí Faliraki s moderními hotely je to již na pláži méně hektické a rušné. I tady najdete jemný písek s občasným výskytem kamínků a půjčovnu lehátek se slunečníky. O víkendu se sem ale poměrně často vydávají samotní obyvatelé ostrova Rhodos.

I na pláži za centrem je klidněji, místy jsou ale už větší oblázky, které hlavně při vstupu do vody mohou být nepříjemné. Ještě o něco dále se nachází úsek pláže, který je vyhrazen pro vyznavače nudismu.

Tagy:, , , , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: