Vesnička Afandou

Vesničku Afandou najdete asi 2 kilometry od moře, které omývá východní část pobřeží řeckého ostrova Rhodos. Od moře s pláží je vesnička oddělená poměrně frekventovanou silnicí, která spojuje sever s jihem.

ostrov-rhodos-afandou

Ze silnice ani od pláže není vesnička Afandou dobře vidět, možná i díky tomu dostala své pojmenování. Afandou je totiž odvozené od řeckého slova afantis, a to má ve volném překladu význam něco jako neviditelný.

Svojí neviditelnost si obec udržela bohudíky i pro turisty, kteří přilétají na Rhodos na last minute zájezdy a kterých zde ani v nejvyšší letní sezóně moc nepotkáte. Spíše tady narazíte na řecké návštěvníky z pevniny.

Pokud do okolí Afandou během zájezdu last minute na Rhodos zavítáte, určitě doporučujeme projít si krásné úzké uličky, které jsou plné malých obchůdků a krámků. Nehledejte v nich ale kýče, které se prodávají zejména ve velkých letoviscích na pobřeží ostrova Rhodos. Tady se prodávají většinou pouze místní tradiční výrobky.

I přes zachování místních tradic a architektury se starými domky je část obce již doplněná o nové a modernější stavby. I tak si ale Afandou stále uchovává původní atmosféru.

Milovníci historie v Afandou určitě navštíví místní muzeum, které najdete poblíž kostelíka. Vystavena jsou v něm různá umělecká díla a náboženské relikvie. Muzeem vás s radostí provede místní pop. Kostelík je také velice zajímavý a to díky své věži se zvoničkou, která byla postavena v období vlády Italů.

Ačkoliv je Afandou typicky řeckou obcí, setkáte se tady překvapivě i s německými stopami. Možná vás překvapí právě německý název místního náměstíčka, Gummersbacherplatz.

To získalo své pojmenování díky partnerství s německou obcí Gummersbach. Mnoho obyvatel Rhodu totiž odešlo za prací do Německa, často právě do Gummersbachu.

Pokud dostanete hlad a žízeň, můžete v Afandou posedět v jedné z místních originálních taveren. Ty nabízejí skutečně typicky rhodské speciality, žádné hamburgery nebo pizzy. Příjemné venkovní posezení s osvěžujícími nápoji najdete i v kafeniích na náměstí.

Poblíž vesničky také objevíte golfové hřiště, které je zatím jediné na celém ostrově Rhodos. Rozkládá se hned vedle kamínkové pláže, která je opravdu dlouhá a nabízí návštěvníkům nejen mnoho klidných míst ke slunění, ale také skvělé koupání v průzračném moři.

Tagy:, , , , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: