Embona

Malá horská vesnička Embona na řeckém ostrově Rhodos je mezi turisty poměrně známá. Najdete ji na úbočí nejvyšší hory ostrova, Attavirosu s výškou 1.215 metrů.

ostrov-rhodos-embona

Od hlavního města ostrova Rhodos je vzdálená více než 50 kilometrů. A jak se sem dostanete? Nejlepší trasa pro cestu autem je určitě ta, která vede kolem západního pobřeží.

Protože je vesnička Embona postavená v horách, ani v létě zde nepanuje tak velké vedro, jako ke tomu na pobřeží u moře. Pokud se sem chcete o dovolené na ostrově Rhodos vydat na výlet, doporučujeme buď hned po ránu nebo až k večeru. To je tady největší klid.

Během dne totiž v okolí letoviska Embona jinak narazíte na spoustu organizovaných zájezdů, které sem přijíždějí mnoha autobusy. Parkování autem je tak obtížné a místní úzké uličky jsou plné turistů ze všech koutů ostrova.

Pokud dostanete na výletě do obce Embona hlad a žízeň, vyřeší to za vás jedna z místních taveren. Ty nabízejí jak zdejší speciality, tak mezinárodní pokrmy. Možná se v nějakém průvodci dočtete, že typická rhodoská jídla tady neochutnáte. Ale nemějte strach, opravdu tomu tak není.

Taverny tu byly postaveny již před turistickým boomem a určitě si povšimnete, že je navštěvují i obyvatelé vesničky Embona. To je vždy znamení, že jsou kvalitní a vaří se v nich dobře.

Možná si při cestách po ostrově Rhodu všimnete, že některé taverny ve vesnici Embona mají skutečně velkou kapacitu. Často se do nich vejde až několik set lidí, pořádají se v nich totiž svatby a různé oslavy, kterých se účastní mnoho lidí. Vejdou se tak do nich i velké organizované zájezdy turistů.

Obyvatelé obce Embona, kterých zde žije něco kolem 1,5 tisíce, se živí především pěstováním vinné révy a oliv a jejich dalším zpracováním. Během letních měsíců ale mnoho obyvatel, především těch mladších, odjíždí za prací do přímořských letovisek.

Kolem horské vesničky Embona uvidíte nejvíce vinic z celého ostrova. Pokud chcete nějaké to zdejší víno ochutnat, doporučujeme návštěvu místního vinařství Emery. Mezi nejoblíbenější vína patří červený druh Granrosé a bílý Villaré.

Koncem léta se tu každoročně pořádá vinařský festival, který se z větší části odehrává na místním náměstí. Samozřejmě jsou na něm vítáni nejen obyvatelé obce Embona, ale i turisté na dovolené.

Tagy:, , , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: