Kattavia

Malou vesničku jménem Kattavia (psáno i Cattavia) najdete na samém jihu řeckého ostrova Rhodos. Je dokonce nejjižnější obcí na tomto ostrově.

ostrov-rhodos-kattavia

Obec Kattavia patří k rhodoské provincii Notia Ródos (Jižní Rhodos), jejímž hlavním městem je Gennadi. To je od Kattavie vzdálené asi 15 kilometrů severním směrem. Město Lindos je asi 35 kilometrů daleko.

Před několika lety, přesněji v roce 2008, byla tato jižní provincie nejblíže k epicentru zemětřesení, které zasáhlo celé Dodekanéské ostrovy a především ostrov Rhodos. Při tomto neštěstí zahynula 1 místní obyvatelka.

Ve vesničce Kattavia dnes žije několik set stálých obyvatel, kteří se většinou živí zemědělstvím. Od jara do podzimu je můžete vidět na okolních polích, jak se starají o svou úrodu. Pole s obilím patří k těm nejrozsáhlejším, jaká lze na ostrově můžete spatřit.

Stále více a více se ale místní lidé stávají součástí cestovního ruchu, který na ostrově vládne. V obci Kattavia můžete během dovolené na Rhodu navštívit nějaký ten obchůdek se suvenýry a také se občerstvit v jedné z místních taveren, které nabízejí skvělé řecké speciality.

Centrum obce Kattavia s krásným malým náměstím se nachází vedle potoka, ve kterém ale téměř po celý rok není voda. Ochránkyní místních obyvatel je svatá Paraskevi, na její uctění se každý rok koncem července pořádají slavnosti trvající několik dní.

V místě si také můžete prohlédnout kostel postavený na její počest, Agia Paraskevi, který byl postaven v 19. století, anebo mnohem starší kostelík Panagia Katholiki. Ten pochází z 10. století a najdete ho vedle hřbitova.

Mnoho lidí zavítá o dovolené do letoviska Kattavia předevěím proto, že se nedaleko ní nachází vyhlášená pláž Prasonissi. Ta je oblíbená nejen milovníky slunění a koupání v moři, ale především vyznavači windsurfingu. K pláži vede silnice, po které také minete historické vykopávky antického města Vroulia.

Tagy:, , , , , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: