Gennadi

Malá vesnička Gennadi s několika sty obyvateli se nachází na řeckém ostrově Rhodos. Najdete ji na jižním pobřeží ostrova, a sice v jeho východní části.

Hlavní město Rhodos, stejně jako letiště, je vzdálené přibližně 65 km, letovisko Lindos 25 km a zajímavý poloostrov Prasonisi cca 35 km. Obyvatelé vesničky Gennadi se živí převážně zemědělstvím nebo cestovním ruchem.

ostrov-rhodos-gennadi-plaz

Pláž na pobřeží Egejského moře u Gennadi je tvořena především oblázky a s délkou 15 km sahá až k vesničce Plimmiri. Díky tomu, že pláž není moc navštěvovaná, nabízí strávení lidné a příjemné letní dovolené na ostrově Rhodos u křišťálově čistého moře. Vody v okolí Gennadi jsou příjemně teplé po celou letní sezónu.

Podél pláže bylo vybudováno několik taveren, které nabízejí místní speciality a ve kterých si také za poplatek můžete zapůjčit slunečníky a opalovací lehátka pro použití na pláži Gennadi.

Samozřejmostí je také nabídka vodních sportů od místních provozovatelů. Vyzkoušet si můžete vodní lyžování, rychlou jízdu na banánu nebo si vypůjčit vodní šlapadla.

Ani milovníci historie a památek nepřijdou o dovolené v okolí Gennadi zkrátka. K vidění jsou tady tři malé kostelíky najednou. Agia Anastasia ze 7. století, malebný kostel sv. Jana a třetí, velmi malý a hezký kostelík Vangelismou Theodokou.

Zajímavá je také návštěva malého místního muzea, ve kterém se dozvíte něco více o tom, jak se na ostrově Rhodos lisují olivy. Příjemnou procházku si pak můžete udělat místním centrem, kam vás zavedou krásné a zároveň úzké uličky.

Na konci vaší cesty pak můžete posedět v jedné z místních taveren nebo kaváren. Najdete zde také několik obchůdků s prodejem suvenýrů a malé krámky s potravinami.

Ve vesničce Gennadi je turistům na dovolené k dispozici i půjčovna aut a pokud se zde rozhodnete přespat, určitě si vyberete jeden ze soukromých penzionů nebo hotelů.

Reklamy

Tagy:, , , , , , , , ,

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: